ZAJĘCIA GRUPOWE DLA DZIECI

Jeśli chcesz, żeby twoje dziecko czuło się jak ryba w wodzie to
Zajęcia grupowe prowadzimy w małych grupach tworzonych na podstawie wieku i umiejętności uczestników. Dzięki temu jesteśmy w stanie idealnie dopasować poziom zajęć tak, aby jak najefektywniej nauczać pływać. Nasi instruktorzy indywidualnie podchodzą do każdego z uczestników, dopasowują ćwiczenia do ich umiejętności, dostrzegają błędy i pomagają je wyeliminować.

Wybierz interesujący Cię rodzaj zajęć:

Zajęcia grupowe
dla dzieci
w wieku 3-6 lat

Zajęcia grupowe
d
la dzieci
w wieku 6-10 lat

Zajęcia grupowe
d
la dzieci
w wieku 10-18 lat

Zajęcia grupowe dla dzieci w wieku 3-6 lat

Zajęcia odbywają się w małych grupach - na jednego instruktora przypada maksymalnie 4 dzieci.
Podczas zajęć najważniejsze jest dla nas nauczanie dzieci bezpiecznego zachowania w wodzie. Dostosowujemy głębokość dna tak, żeby dzieci czuły się bezpiecznie a ćwiczenia wykonujemy w formie zabawy w przyjaznej atmosferze - instruktorzy to ciocie i wujkowie, którzy są z dziećmi w wodzie i dbają o to, żeby dzieci czerpały radość z każdych zajęć.
Wiemy, że początki bywają straszne, dlatego nie wywieramy na dzieciach presji, pozwalamy im odkrywać pływacki świat w swoim tempie. Podczas zajęć nie korzystamy z rękawków czy kamizelek wypornościowych - bardzo ważnym jest dla nas to, żeby dziecko od samego początku uczyło się poruszać w wodzie samodzielnie.

Zajęcia podzielone są na 3 grupy zaawansowania:

Oswajanie z wodą

Mam 3 latka, 3 i pół sięgam głową ponad stół… 🙂

To idealny moment, żeby rozpocząć niezapomnianą pływacką przygodę! 

Nauka dzieci bezpiecznego zachowania w wodzie jest obowiązkowa, ponieważ wyjazd na wakacje wiąże się zabawą w wodzie, a jeśli dziecko będzie wiedziało jak bawić się bezpiecznie to będzie czerpało z tego jeszcze więcej frajdy a rodzice będą spokojni o jego bezpieczeństwo.

Dobra zabawa to bezpieczna zabawa, szczególnie w wodzie. Dlatego na pierwszym miejscu stawiamy oswojenie dziecka z wodą, przełamanie strachu i pokazanie, że basen daje dużo frajdy.

Podczas zajęć skupiamy się na nauce dzieci poruszania się w wodzie, a każdy wie, że najfajniej jest gdy leżymy na brzuchu z makaronem.

Zachęcamy dzieci do zanurzania buzi w wodzie i odkrywania nowego podwodnego świata dzięki czemu codzienne kąpiele przestają być powodem do płaczu i stają się świetną zabawą.

Pływanie z makaronem na plecach na początku może wydawać się trudne, ale strach szybko mija, ponieważ  nasi instruktorzy są przez cały czas w wodzie.

 

Podstawy nauki pływania

Maluchy, którym nie straszne jest zanurzanie buzi w wodzie a z makaronem pływają szybciej niż motorówki – to dla nich jest ta grupa!

Uczestnicy potrafią zanurzać buzię w wodzie i pływać z makaronem.

Po oswojenie z wodą najważniejsza jest nauka samodzielnego pływania, dlatego w tej grupie skupiamy się na nauczeniu dzieci samodzielnego poruszania się na plecach – daje to poczucie bezpieczeństwa nie tylko dzieciom, ale też rodzicom.

Bardzo ważnym elementem nauki pływania jest nauczenie dzieci prawidłowej pracy nogami – w przyszłości pomoże to w szybszej nauce pływania pełnymi stylami.

Nie zapominamy o skokach do wody, bo nie ma nic fajniejszego niż zrobić wielki „plusk” do wody 🙂

Nauka pływania

Ta grupa jest dla prawdziwych małych rekinków. 

Uczestnicy zajęć potrafią poruszać się w wodzie nie mając dna pod nogami a wyławianie ukrytych na dnie basenu skarbów to dla nich pikuś.

Dzieci pływając z makaronem i deską bez trudu pokonują kolejne długości basenu dlatego do pracy nogami dołączamy podstawy pracy rąk.

Nurkujemy na coraz większe głębokości a skoki do dużego basenu nie będą już wyzwaniem. 

W tej grupie dzieci zaczynają przepływać całą długość basenu samodzielnie zarówno samymi nogami jak i stylem grzbietowym.

Zajęcia grupowe dla dzieci w wieku 6-10 lat

Zajęcia prowadzone są w małych grupach - na jednego instruktora przypada maksymalnie 5 dzieci.
Dzięki pracy w małych grupach jesteśmy w stanie idealnie dopasować poziom zajęć do uczestników tak, aby jak najefektywniej nauczać pływać. Chcemy pokazać dzieciom, że pływamy dla przyjemności a nie z przymusu dlatego do naukę łączymy z zabawą. Podczas zajęć nasi instruktorzy chętnie przebywają z dziećmi w wodzie, ale nie zawsze, bo niektóre błędy łatwiej jest nam wychwycić z brzegu.

Zajęcia podzielone są na 3 grupy zaawansowania:

Grupa początkująca

To idealne zajęcia dla dzieci w wieku 6-10 lat, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z pływaniem.

Uczestnicy nie muszą być oswojeni z wodą, to naszym zadaniem jest sprawienie żeby czuli się jak „ryba w wodzie”.

Na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo – zaczynamy od zajęć na wypłycanym basenie tak by nasi mali pływacy poczuli się pewnie, następnie stopniowo zwiększamy głębokość, redukujemy liczbę sprzętu niezbędnego do utrzymania się w wodzie, tak aby finalnie pływać samemu!

Naukę rozpoczynamy od pracy nóg oraz włączamy podstawowe elementy pracy rąk – jest to niemałe wyzwanie, ale satysfakcja z sukcesów gwarantowana!

Oczywiście nie zapominamy o elementach nurkowania, które dzieci uwielbiają.

Nad wszystkim czuwają instruktorzy – wiemy, że początki bywają trudne, więc by pomóc dzieciom oswoić się z nowymi zadaniami jeden z instruktorów towarzyszy dzieciom w wodzie!

Grupa średnio zaawansowana

Dzieci, którym niestraszne są wodne wyzwania – to właśnie dla nich jest ta grupa! 

Uczestnicy potrafią samodzielnie pływać samymi nogami oraz znają podstawy pływania rękoma do stylu grzbietowego i dowolnego. 

W tej grupie rozpoczynamy pracę nad pełnym stylem grzbietowym i dowolnym – duży nacisk kładziemy na to, żeby technika pływania była idealna.

Rozpoczynamy podstawy stylu klasycznego oraz pracujemy nad odbiciami od ściany i płynięciu w „strzałce”.

Pracujemy nad  skokami na główkę – w końcu to jedna z podstawowych umiejętności prawdziwego pływaka. Każdy w swoim tempie pokonuje lęki związane z tym elementem, ale jak raz wyjdzie superskok to strach się chowa!

Nad wszystkim maja pieczę nasi instruktorzy – gotowi by w każdej chwili zademonstrować wszystkie ćwiczenia!

Grupa zaawansowana

To już wprawieni w bojach pływacy, którym potrzebne jest doskonalenie pływackich umiejętności. 

Uczestnicy potrafią bez problemu pokonywać samodzielnie kolejne długości basenu stylem grzbietowym i dowolnym, znają podstawy stylu klasycznego, nurkują niczym profesjonaliści i nie boja się skakać do wody.

Szlifujemy styl grzbietowy i dowolny, zaznajamiamy dzieci z pływackimi sztuczkami, które pomagają pływać szybciej i efektywniej.

Pracujemy nad techniką stylu klasycznego oraz wprowadzamy podstawy stylu motylkowego.

Doskonalimy skoki na główkę – skaczemy ze słupka jak na prawdziwych zawodników przystało!

Próbujemy robić pierwsze nawroty koziołkowe – w końcu to taki fikołek tylko w wodzie 🙂

Wszystko pod czujnym okiem Instruktorów!

Zajęcia grupowe dla dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat

Zajęcia prowadzone są w małych grupach - na jednego instruktora przypada maksymalnie 5 uczestników.
Dzięki pracy w małych grupach jesteśmy w stanie idealnie dopasować poziom zajęć do uczestników tak, aby jak najefektywniej nauczać pływać. Zajęcia te skierowane są dla dzieci starszych, które chcą nauczyć się pływać lub doskonalić swoje umiejętności. Nasi instruktorzy wyróżniają się "spoko" podejściem, szybko łapią porozumienie z młodzieżą i nauka pływania staje się dla uczestników nie tylko fajną aktywnością fizyczną ale przede wszystkim dobrą zabawą.

Zajęcia podzielone są na 3 grupy zaawansowania:

Grupa początkująca

Do tej grupy zapraszamy pływaków, którzy jeszcze nie są zbyt pewni swoich umiejętności.

Uczestnicy nie muszą być oswojeni z wodą – wprowadzimy ich w pływacki świat krok po kroku.

Naukę rozpoczynamy od pracy nóg oraz włączamy podstawowe elementy pracy rąk. Naszym celem jest nauczenie uczestników samodzielnego poruszania się w wodzie.

Uczymy się nurkować i skakać do wody. W końcu skoki na bombę, nogi i główkę dają mega dużo frajdy.

Nad wszystkim czuwają instruktorzy – wiemy, że początki bywają trudne, dlatego jeden z instruktorów towarzyszy uczestnikom w wodzie!

Grupa średnio zaawansowana

To pływacy, którzy podstawy mają już opanowane i chcą doskonalić swoje umiejętności.

W dużym basenie czują się dobrze, głębokość nie sprawia im problemów ale technika wymaga jeszcze trochę pracy.

Skupiamy się na doskonaleniu stylu grzbietowego i dowolnego oraz wprowadzamy podstawy stylu klasycznego i motylkowego. Technika pływania ma dla nas olbrzymie znaczenie dlatego poświęcamy na nią dużo czasu i staramy się doprowadzić ją do perfekcji.

Rozpoczynamy naukę profesjonalnych skoków oraz nawrotów.

Pracujemy nad sprawnością fizyczną uczestników dlatego wprowadzamy dłuższe i bardziej wymagające zadania.

Grupa zaawansowana

W tej grupie mamy basenowe rekiny – prawdziwych „wyjadaczy” – w wodzie czują się znakomicie, ale ciagle chcą więcej!! 

Kraul, grzbiet czy nawet żaba nie stanowią dla nich problemu, skoki do wody to pikuś a nawroty mogliby robić obudzeni w środku nocy.

Rozkładamy style na czynniki pierwsze i ćwiczymy oddzielnie wszystkie aspekty tak by razem tworzyły perfekcyjną całość.

Szlifujemy skok startowy i nawroty – elementy niezbędne do pływania „czasówek”.

Treningi bywają cięższe, bo pracujemy nad wydolnością organizmu, wytrzymałością i szybkością – to tzw. TRIADA PŁYWACKA.